Példaképeink

Hálásak vagyunk azoknak az embereknek, a szervezeteknek, akiktől inspirálódunk, jelenlétükkel, szavaikkal adtak nekünk, hisznek missziónkban és támogatnak minket, hogy mi is megvalósítsuk életcélunkat és lelkesíthessünk másokat.

Megismerkedésünknek külön története van, hiszen életútjaink egy bizonyos ponton összekapcsolódnak.

„Meghívott a pásztor imádok vele lenni, töprengés helyett ő képes cselekedni. Parancsolta, ha baj van tilos merevedni, katonájaként dallamra tudok menetelni.”

Forrás: www.origo.hu, Ha egy ember életét megmented, akkor az egész világot mented meg

Szenczy Sándor

A lehetetlen lehetségessé válik, akkor amikor hiszünk. Amikor van egy isteni akarat, ami találkozik az ember vágyával, akkor csodák születnek. – így tanítja Szenczy Sándor, baptista lelkész, misszionárius, a Baptista Szeretetszolgálat alapítója és 2020-ig elnöke.

A Baptista Szeretetszolgálat létrejöttét – amit 1996-ban alapított – úgy meséli, hogy jött Jucika néni, aki megállt a Szeretetszolgálat zöldség tárólójánál, bekopogott az ajtón, miközben valamit morzsolgatott a kezében. Azt mondta, hogy hallotta, hogy megalakult a Szeretetszolgálat és szeretné támogatni. Átnyújtotta a kis nyugdíjából összespórolt 5.000 Ft-ot és azt mondta: „Csinálj ebből világmissziót!”.

Ez a pénz nem volt egy jelentős összeg, de a Máté Evangélium 14. részében két csodáról is olvashatunk, amik példával szolgálnak, hogy ki kell lépni a csónakból, olyat kell csnálni, amit még nem tett senki.

Hinni kell a csodákban.

Jucika néni mondata először mosolyt csalt Szenczy Sándor arcára, de Máté Evangéliuma rögtön isteni felismerést is adott. Megáldották azt az 5.000 Ft-ot és kinyilvánították hitüket, hogy a csodák lehetővé válnak. Így kezdődött a világmisszió. A Baptista Szeretetszolgálatnak ma 3.500 főállású munkatársa van, 191 intézményt tart fent, 12 milliárdos költségvetéssel, naponta 30.000 ember ellátásáért felel a tagokon kívül.

Ez lett Jucika néni morzsolgatott 5.000 Ft-jából.

2014. év szeptemberétől a Szeretetszolgálat munkatársa lettem.

Amikor először jártam a Tiszteletes Pásztor irodájában büszke voltam a pillanatra, hogy ott lehetek. Elegánsan öltöztem fel, farmer, ing, zakó. Cipőm, viszont csak gördeszkás stílusú volt aktuálisan otthonomban, így egy szimpla kék DC csukában érkeztem. A Pásztor, jelezvén, hogy máskor ilyesmi emberekhez válasszak elegáns cipőt, finoman lábfejével megsimogatta lábbelim. Kaptam tőle két könyvet és egy kalapot.

Több tízezren vagyunk, akiknek gyökerestül megváltoztatta az életét, azáltal, hogy segíteni akar. Most rajtunk a sor, hogy egy komoly emberi példát állítsunk a jövő generációjának. Sok, példamutató ember van, kikről filmet érdemes készíteni az utókor fejlődése érdekében. Szenczy Sándor is ilyen.

Úgy adózhatunk a leginkább és róhatjuk le tiszteletünket, ha értékesen használjuk fel a kapott tudást és mi magunk is a szeretet útját követjük, segítjük az embereket, azokkal az eszközökkel, amire mi születtünk. Ezért alakult meg a ChessProducer, ChessLifestyle és Kidteacher. Kibontakozott előttem a saját utam, amikor megismertem a Tiszteletes Pásztort. Minden nap azon dolgozom, hogy polihisztor oktatók mellett dolgozva, programjaim keretében értékes tudást adjunk át a jövő generációinak, akik felnőttként hasonlóképp a szeretet útjába állhatnak és támogathatják majd a világot.